Pro představu co je vlastně Trio Pelešando, zde otiskujeme rozhovor kulturního redaktora Pavla S.Emptého s frontmanem tělesa Mr. Adym :

Jedna alespoň podle mě logická otázka na úvod.
Proč Trio když jste jen dva?

1.........ale vždyt jsme přeci na koncertě nového člena již představili?At chceš nebo ne , ta slepice , co vylítla při prním šlágru TRIA Pelešanda-/ČÍŽEK JAROUŠ/ z podia, , je náš třetí člen a tímto se obracím i na celou Pelešáckou společnost-berte jí prosím pěkně vážně, respektujte ji.

Na vaší hudbě je patrná spousta rozdílných vlivů. Koho považujete za nejdůležitějšího pro vaší hudbu?

2. Jednoznačně R. W. Vallise. Jeho hudba nás ovlivnila natolik, že hrajeme vše, s čím ervéčko přijde na zkoušku. Pravda je, že i MR. ady mu do toho občas mluví (například když nevím, kde se spouští automatický bubeník)

Plánujete fyzické rozšíření na tři?

3. Což o to, Mr. ady by se třeba i rozšířil, ale R. W. Vallis nechce vysadit antibaby. Je to poměrně složitý problém, kde v řitním pozadí stojí především R. W. Vallisův obvodní urogrog, ktrerý v rámci péče o blaho tohoto dvorního skladatele Tria Pelešanda, nepřipustí žádné ni podobné experimenty s R. W. Vallisovým chámovodem, který již ted, je dosti v zuboženém stavu.

Texty jsou dost morbidní dost hanbaté a někdy i dost pesimistické. Právě ten pesimismus je u vašeho pojetí hudby pro radost zvláštní. Proč takové texty? (vlivy inspirace)

4. Pesimistické texty?Záleží na úhlu posedu. Jestliže Tě rozesmutní pošták, který má zapařený kule, rozsteskní záchod, co Ti doma nesplachuje nebo snad zarmoutí zpráva , že sousedka Helena je gravidní, pak zajisté Tvůj úhel posedu je poněkud napřímený, stopořený. Dopručuji hojnější konzumaci Rumu z Božkova a věř, že ten posed již tak vypřímený nebude a i ty, milý Pavle , nahlídneš na naše t. x. t optimistickou optikou osmidioptrických brýlích Petra Hraběte. Pravdou zůstává, že se nikam neškatulkujeme, avšak nejblíže máme zcela pochopitelně ke Kubernátorovskému undergroundu, takže žádný slazený cinty Daniela Kulky z nás nemohou vypadnout. Překvapovat, bavit, šokovat.

Podle textů soudím že jste museli mít báječná školní léta a že vaše postavy musely být pro učitelský sbor postrachem. A nebo je to všechno mystifikace?

5. Odpovím stručně-naše mládí , to je Skalka a Skalka , to je to nejkrásnější sídliště na světě se všemi opravdovými postavami, který se vyskytují v našich textech. Jestli Ti dají v práci čtrnáctidenní dovolenou, pak jsme schopni ti převyprávět aspon čtvrtinu toho, co se na Skalce za našeho působení stalo. SKALKA FOREVER.

Co bude dál?

6. Naše projekty stojí na principu udělej si sám, financuj si sám. Líbí se mi, že jsi postřehl, že Trio Pelešando je multimediální těleso, hudba je pouze část naší tvorby. Udělat pouze samostatný hudební koncert, bez vedlejšich podpůrných prostředků , , jako jsou různé vedlejší akce s koncertem propojené pupeční šnůrou, které drží diváka ve střehu, by asi nemělo námi očekávaný efekt, protože naše tvorba je do jisté míry neposlouchatelná. Určitě jsme se posunuli malinko vpřed/autobubeník-muž schovaný v pianu, výkonější aparatura, Mr. ady se občas přistihl, že i zpívá a R. W. V má nový bytelný popruh na kytaře z trvanlivého materiálu/, avšak musím se přiznat naším fanouškům, že jsme je trochu obelhali. Navodili jsme jim iluzi o hudební kapele. Ta však svou hudební nevzdělanost schovala za finančně i časově poměrně náročnou šou, která leckdy doprovází i renomované kapely s hudebním vzděláním. Efekty, které vidí náš fanoušek na našich koncertech mu vytvářejí dojem opravdové kapely a naší tvorbu najednou přijímá. Jo zahrát si jen tak, že si nás někdo pozve třeba na oslavu narozenin, bez vedlejších časových příprav, finančních dotací a náročné šou-to bychom chtěli momentálně asi nejvíce, protože nejsme schopni chrlit nápady, které aspon trochu zaujmou, měsíc co měsíc. No a tím se vlastně dostávám k odpovědi na Tvoji otázku-co dál. Mám trochu obavy o další působení Tria Pelešanda, nevím jestli budeme schopni neustále přicházet s něčím novým/nemyslím tím pochopitelně hudbu, ale především vedlejší produkty/. A v neposlední řadě také fakt, že po více jak desetiletém společném působení na hotelu Beta , se naše pracovní cesty rozcházejí. A na hotelu se dali dělat přeci velké věci, sám to dobře víš. Ten magický hotel nás k sobě ještě více připoutal, ted to bude možná jiné. Navíc R. W. VALLIS očekává ve Vysočanech radostnou událost, přírůstek, který však nepřinese čáp, jako tomu bylo například u Tebe Pavlíku, ale letecká společnost ČSA, kterou se z jůesej vrací k R. W. Vallisovi jeho drahá, rok Vallisem zanedbávaná Veronika SSSSSSSnakeová-Hadová, která se zajisté bude chtít dopodrobna seznámit, , jak to s tím Vallisovým chámovodem opravdu je.

Mr. ady D. J. 2001